Tématický web o fenoménu jménem Mercedes-Benz
Tato sekce je rozdělena podle jednotlivých modelů jejichž zastoupení je nejčastější.Bude-li však zájem je možno přidat jakýkoli jiný.Vše závisí na tom jaké informace o jednotlivých modelech budou k dispozici.

Naplnění této sekce je značně náročné na čas a na utřídění jednotlivých témat.Proto tyto stránky budou asi ještě dlouho ve výstavbě.

 

 

Takže budete-li mít někdo nějaký zajímavý návod jak ulehčit nějakou práci,schéma,zajímavý obrázek ze své práce tak jej rád uvítám na adrese administrace vpravo dole.

 

Důležité upozornění pro kutily: V některých příspěvcích se budeme věnovat např.diagnostice závad řídících jednotek motoru,ABS a podobně.

Zde je třeba si uvědomit že se jedná o choulostivou elektroniku a proto je potřeba k těmto návodům přistupovat nanejvýš opatrně.Předpokládá se alespoň základní znalost práce s měřícími přístroji.I když si ve většině případů vystačíme s obyčejným multimetrem za dvě stovky z Lídlu,tak i s ním se musí umět pracovat.

Před jakýmkoli připojování sond např. na diagnostické konektory je nutno vypnout zapalování a to i za cenu že se potom kolem auta několikrát proběhnete.Všechny vodiče kterými budete měřit nebo někam připojovat opatřete kvalitními banánky,krokosvorkami nebo "drápky" a vodiči s neporušenou izolací.Zde není hazard na místě.Kroucení oholených vodičů kolem konektorů nebo jejich zastrkávání do dutinek konektorů sebou nese riziko zkratu a značné škody.

Měříte-li na motoru a je potřeba jej natočit,tak se třikrát ujistěte že měřák se vlivem vibrací nesklouzne a někam nespadne k řemenicím.Také měřící vodiče zachycené klínovým řemenem nebo vrtulí nadělají paseku.Kabel od měřáku zachycený běžícím motorem bezpečně tímto měřákem zlikviduje třeba chladič.Takže postupujte opatrně a nikam nespěchejte.

Při práci na benzínových motorech mějte na paměti že palivo je pod vysokým tlakem (od 2,5Atm u W116 až po 6,5Atm u šestiválců W124.Jakákoli i nepatrná netěsnost se projeví několikametrovým benzínotryskem(vyzkoušeno na mém autě) a rozhodně není o co stát.

Další velmi důležitá věc je čistota při práci.Vstřikování se ve fabrice skládalo v ochranné atmosféře s přetlakem aby byla zaručena čistota.Nepoužívejte třepivé hadry a takové do kterých jste před chvílí otřeli měrku oleje.Kovový otěr motoru a sedřená kompozice v oleji spolehlivě ucpe vstřiky a bude vydírat o-kroužky vstřikovací hlavy.Zde by se velmi hodila odkalovací sklenička s magnetem zařazená do přívodu paliva před regulátor tlaku benzínu. Použití klasických filtrů na hadici většinou kvůli tlaku není možné,protože hrozí jejich roztržení,zvláště v mrazech.

Tak to by bylo na začátek dost strašení,v případě že bude třeba nějaké zvláštní upozornění při některé práci,budu se snažit na něj upozornit přímo v konkrétním příspěvku.

A poslední rada na závěr:Nejsem-li si jistý co dělám,tak to nedělám nebo se nejdřív zeptám.

Tyto stránky používají obchodní názvy registrované Daimler AG která je jejich majitelem.Zde slouží pouze pro informaci o produktech a k identifikaci těchto produktů,stejně jako označení Mercedes-Benz.Nemáme žádnou spojitost s majiteli ochranných známek a také oni se žádným způsobem nepodílejí na obsahu webu.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one